Успішне складання національного мультипредметного тесту – важливий крок для майбутнього кожного випускника. До недавніх пір способом перевірки якості освіти було зовнішнє незалежне тестування. НМТ є новим форматом, й тому навіть ті, хто добре освоювали шкільну програму, часто хвилюються, чи вдасться їм отримати високі бали. Тому відвідування додаткових занять як, наприклад центр підготовки абітурієнтів ЗНОГрант, стало рішенням багатьох. Плануючи готуватись до ЗНО, курси обирають як гарантію високих результатів. Терміни підготовки можуть бути різними. Зазвичай для поновлення та систематизації знань вистачає одного року. Цьому сприяє продумана програма та керівництво досвідчених кваліфікованих викладачів. Переваг у такого підходу багато:
- об’єктивна оцінка ступеня компетентності слухача перед початком навчання, та проведення проміжних зрізів. При виявленні помилок, які свідчать про прогалини у знаннях, ведеться робота над їх виправленням;
- протягом одного року цілком можливо засвоїти необхідний матеріал без напруженості та поспіху. При цьому до ЗНО підготовка може відбуватися як очно, так і дистанційно;
- мотивація до сумлінної роботи в учнів висока, адже є чітко задані часові рамки й розуміння, що недостатні старання і відкладання «на потім» можуть призвести до необхідності складати тест заново;
- отримані знання не забудуться до дати проведення тесту.
Для того, щоб всі очікування виправдалися, необхідне відповідальне ставлення учня до занять. Адже проходження курсів – це співпраця з викладачем, де від старань учня результат залежить все-таки найбільше.
Як витримувати темп, щоб річні курси підготовки до ЗНО принесли користь?
Досягнути мети буде простіше, забезпечивши:
- Налагодження правильного режиму дня. Навчання у випускному класі завжди насичене, й для уникнення зайвого стресу із розподілом часу доречно складати принаймні орієнтовний графік справ на день. Крім цього, таким чином формується звичка – відповідно, налаштування з одного виду занять на інший буде набагато легшим.
- Самодисципліну. Слід пам’ятати, що до «фінішної прямої» є визначений відрізок часу, й важливе засвоєння всього обсягу програми – як теоретичної, так і практичної її частини. Якщо з певних причин довелося пропустити заняття, відпрацювання обов’язкове, щоб не ризикувати втратити цінні бали.
- Роботу над рисами особистості. Так, навіть за наявності знань та навичок може підводити неуважність, а схильність сумніватися у собі іноді навіть змушує вибирати неправильні варіанти відповіді (коли здається, що все «занадто просто»).
- Дбайливе ставлення до себе. Якщо виникли проблеми зі здоров’ям, раціонально перенести урок, давши собі час на відновлення. Перевтома також може стати на заваді, тому не пріоритетні справи краще поки полишити, сконцентрувавшись на основній цілі.
Має значення правильне психологічне налаштування. Неспокій можна подолати, спілкуючись з близькими людьми та іншими слухачами курсів – їх підтримка допоможе не дозволити емоціям взяти гору. Національний мультипредметний тест дуже важливий, але те, скільки часу займуть думки про нього, аж ніяк не вплине позитивно на його підсумки – часте «прокручування» в уяві ймовірних ситуацій лише виснажить. Дати собі право на дозвіллі прочитати художню книгу, відвідати цікавий захід або відпочити на свіжому повітрі – такі прості радощі додадуть сил і наснаги для продуктивного навчання.