Перейти до вмісту

Юрист пояснив, чи можуть мобілізувати студента

Мобілізація студентів

Через повномасштабне російське вторгнення в Україні триває загальна мобілізація. Однак, слід зазначити, що не всі призовники можуть бути включені до цього процесу. Наприклад, студенти, які знаходяться на денній або дуальній формах навчання, як в межах України, так і за її межами, мають особливі правила і винятки.

Зауважимо, що студенти мають право самостійно прийняти рішення про участь у збройних силах, якщо така ідея не залишає їх байдужими.

Згідно зі статтею 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, призову під час загальної мобілізації в Україні не підлягають, серед інших – здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

З цього випливає, що студентів не мають права мобілізувати, якщо вони навчаються на денній або дуальній формі. Проте, студента можуть мобілізувати у період, коли він закінчив бакалаврат, але ще не вступив до магістратури й не числиться в студентах.

Юрист додає, що обмеження за віком не існує для тих, хто бажає вступити до навчальних закладів. Студентом може стати будь-яка людина, незалежно від свого віку. При цьому немає значення, чи отримує вона першу чи другу освіту, чи навчається на бюджеті чи за контрактом. Радісною новиною є те, що відстрочка від мобілізації поширюється на всіх студентів, незалежно від того, чи навчаються вони у державних або приватних вишах.

Facebook Comments Box