Перейти до вмісту

Робочі зошити, довідники, підручники – вірні помічники у вивченні української мови

Володіння українською мовою в нашій країні – необхідна складова життєвого успіху. Тому вивченню цього предмету слід приділяти достатньо уваги, особливо в середніх та старших класах. Велике значення в освоєнні орфографії, граматики та пунктуації має навчальна література. Саме про посібники, довідники, робочі зошити з української мови та літератури для старшокласників, їх ефективне використання можна прочитати у нашій статті.

Види навчальної літератури для школярів

Всю шкільну літературу – за її змістом та призначенням –  можна умовно поділити на декілька видів:

  • Підручники  – видання, які містять рекомендований програмою теоретичний матеріал, вправи і завдання на засвоєння та використання правил, художні твори та їх аналіз  (підручники з української літератури для основної та старшої школи);
  • Посібники – книги, що охоплюють лише якусь частину навчального матеріалу з більш детальним її висвітленням: з граматики, лексикології, фразеології тощо;
  • Робочі зошити. Призначені для закріплення знань, виконання творчих вправ. Містять надруковані завдання до кожної теми.
  •  Словники – посібники із впорядкованим переліком мовних одиниць з короткими характеристиками лексичного значення, правопису, перекладом на іншу мову тощо. Розрізняють лексичні, орфографічні, словники синонімів, фразеологізмів, літературознавчих понять та ін.
  • Довідники містять стислу узагальнену інформацію з предмету, їх доцільно використовувати при підготовці до контрольних іспитів, ЗНО, ДПА разом з підручниками з української мови (9-11 клас).

Для організації ефективного навчального процесу варто забезпечити учнів необхідним набором книг і зошитів.

Підбираємо базовий комплект навчальної літератури

Розглянемо, які додаткові посібники знадобляться учням основної та старшої школи для вивчення української мови та літератури:

  1. «Українська мова. 5 клас. Робочий зошит. за модельною програмою Заболотного О.В. та ін.) НУШ, автори – Т. П. Ткачук та А. В. Онатій» містить завдання на повторення, засвоєння, закріплення знань, творчі вправи. Цей та інші зошити з друкованою основою потрібно придбати до підручників з української мови для учнів 5 – 9 класів.
  2. «Українська орфографія : правила, вправи, тести : новий правопис» О.Б. Дрозда буде доречним доповненням до підручника з укр. мови  10-11 клас.  Теоретичний матеріал нової редакції Українського правопису від 2019 року доповнено  вправи, тестами та відповідями до них.
  3. «Українська література. Хрестоматія для додаткового читання : 5 клас» Г.А. Домарецької призначена для уроків позакласного читання. Твори популярних дитячих авторів В. Нестайка, Г. Малик та інших, які подано у посібнику, будуть цікавими і дітям, і батькам.

А вибрати якісні книги від компетентних авторів можна в інтернет-магазині «Навчальна книга – Богдан»: https://bohdan-books.com/catalog/3419/. Заходьте в нашу інтернет-книгарню НКБ, щоб зібрати комплект довідників та зошитів для ефективного вивчення української мови та літератури.

Facebook Comments Box